Jõulupuu päritolu


Kaasaegne jõulupuu pärineb Saksamaalt. Aasta 24. detsembril korraldasid sakslased kodus kuusepuu ja riputasid küpsised peal, mis sümboliseerivad varjupaika.

Moodsa igasuguste küpsiste kasutamine pühade leivade asemel, aga ka sageli Kristuse küünlaid sümbol. Lisaks sisemusele on ka jõulutorn, puust kolmnurkade struktuur, jõulupuu on palju väikseid võrke, paigutatud Kristuse kuju, torni kaunistatud igihaljas lehestik, küünlad ja täht.

16. sajandini ühendati jõulud ja eedenipuud jõulupuudesse.

18. sajandil hakkas see tava saama populaarseks saksa ustavates usklikes, 19. sajandiks populaarne jõulupuu, riik sai sügava juurdunud traditsiooni.

XIX sajandi alguses jõulupuu levis Inglismaale; Jõulupuu 19. sajandi keskpaigas, kuninganna Victoria abikaasa, saksa prints Albert, et edendada populaarsust.

Ja juba 19. sajandi jõulupuu, mida Saksa sisserändajad Põhja-Ameerikale jõudsid 19. sajandini, on laialt levinud. Austrias on populaarne ka Šveits, Poola ja Madalmaad.

Traditsiooniliselt ehitatakse jõulupuud jõululaupäevani ja seejärel eemaldatakse pärast 12 ööd (6. jaanuar). Nii ettemaksut kui ka edasilükkamist peetakse õnnetuks. Kuid Jõulupuu tänapäeva jõulupoe hooaeg enamiku kaupluste jaoks oktoobri lõpus pani üles jõulud.

Jõulupuudena saab kasutada looduslikke või kunstlikke puid. Kõige sagedamini kasutatavad jõulupuu liigid on hõbeda kivi, valge kuusk, külm mägi, kuusk, männ, männimed ja muud puuliigid.

Täna on ainult USA nõudlus jõulupuudude järele 3300-36 miljonit puude, Euroopa on sama suur kui 5000-6000 miljonit puud. Igal jõul on puude ostmise maksumus igas riigis miljardites ühikutes (euro / dollar)

Dortmundi jõuluturul on tohutu jõulupuu, jõulupuu on 45 meetrit pikk, muidugi ei ole see puu loomulik kasv, vaid 1700 kuuse kombinatsioon.

Lisaks Euroopa ruutule korraldatakse lisaks suurele jõulupuuile ka ameeriklased, kes soovivad korraldada suuremahulist jõulupuu olulistes sündmustes.

Enesekorraldatud jõulutuled ei tohi lisada liiga palju tuuletõkkeid, et pirn põletada koormuse all. Dekoratiivsed jõulutuled, peaksite esmalt proovima, et kerge string on normaalne. Jõulupuu Pärast kaunistamist on soovitav raputada õrnalt kaunistused puust kindlalt kaunistatud.

Täna on jõulupuu muutunud jõulude hädavajalikuks kaunistuseks, ja igal jõulutõusul, paljudel kaubanduskeskustel, on perekonnal kaunistuseks jõulupuu. Kuigi puu suurus on erinev, on puu kaunistused erinevad, ei tea, et te ei leia, on - üks on ühine asi: puu peal on täht.

Aga miks peaks olema täht? Mida see täht tähistab?

Miks on jõulupuu peal star?

Kui Jeesus sündis, olid taevas säravad tähed ja kolm Jeesuse püha ja lambakoera. Iga puu ülaosas peab olema suur täht, nagu ujumise juhend, kus kolmest druvast leiti Jeesuse tähed. Kuid ka mõnes välisriigis võivad traditsioonilised tavad, ainult Issanda suguvõsad, panna selle loo täht riputama, teised ei saa preemptiveerida.

Mida see täht tähistab?

Seda tähte kutsutakse "Bethlehem Star" ja Jeesuse sünnikohaks. Bethlehemi ebatavaline kujutis Bordeaux Star on kirjas Piiblilises Uues Testamendis Matthew II peatükis. Legend umbes kaks tuhat aastat tagasi, mil Jeesus sündis tallides, tõi Iirimaa PhD-d esile särav täht, et leida vastsündinud Jeesust.

Sellepärast on jõulupuu alati täht - esialgsed jõulud on tähistada Jeesuse sündi!