Saksamaal sündinud jõulupuu

Jõulupuu on väga rikas kristlik religioosne tähendus, see võib esindada: puu aeda, puu elu ristilöömist, jumalakirjas nimetatud "vaikusettekandel" John apostlid näevad elupuu, Jõulupuu Iga kuu sünnitas kaksteist rühma puuvilju, millel on terapeutiline toime. Jõulukaunistused ja väikesed kingitused, pidulikum soodsam tähendus.

Päritolu:

Jõulupuu pärineb tõenäoliselt varasest keskajast pärit usu draamast - "paradiisist", mis toimub Euroopa ajutises kabelist või linnaväljakul.

See draama räägib inimkonna lugu "vanavanemate loomise kohta paradiisis" kuni "Jeesus Kristus sündis külmas". Jõulupuu Laval on alati puu, mis ripub ubast, paradiispuude sümbol.

Varsti hakkasid inimesed jõulumärke kohandama: kodus "paradiisi puu" rippuvad kingitused, aga ka osutavad küünlaid, et tähistada Jeesuse Kristuse sündi inimeste tagasipöördumise paradiisi jaoks.

Kaasaegsed jõulupuud pärinevad Saksamaalt ja hiljem järk-järgult populaarsed maailmas, nagu jõulupühad üks kuulsamaid traditsioone. Sageli inimesed jõulude ajal ja pärast igihaljas taim nagu mänd maja või väljas, jõulupuu ja kaunistatud jõulud tuled ja värvi kaunistused. Ja panna puu peal ingel või täht.

Jõulupuu on igihaljas puu, millel on küünlad ja kaunistused, mis on jõulupühade osana kaunistatud kuusepuud või mändid. Kaasaegne jõulupuu pärineb Saksamaalt. 24. detsembril korraldasid sakslased kodus kuusepuu (Edeni aiapuu puu) ja panid sellele küpsised, mis sümboliseerivad pühakotti (kristliku lepituse tähis). Kaasaegne igasuguste küpsiste kasutamine püha küpsiste asemel, kuid sageli lisatakse Kristuse küünla sümbol. Lisaks on interjööris ka jõulutorn, jõulupuu on puust kolmnurkade struktuur, seal on palju väikeseid võrke Kristuse kuju, torni kaunistatud igihaljad oksad ja lehed, küünlad ja täht. 16. sajandini ühendati jõulupoed ja eedenipuud jõulupuudeni.